• Dlaczego my?

• Nasi nauczyciele to zespół energicznych i zaangażowanych pedagogów, doskonale przygotowanych merytorycznie do prowadzenia zajęć. Jesteśmy życzliwi, ale i wymagający. Słuchamy ucznia i jesteśmy otwarci na jego potrzeby. Dbamy o dodatkowe, podyplomowe formy własnego kształcenia. Mamy także w naszym zespole Egzaminatora Państwowego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

• Kameralny charakter szkoły sprawia, że każdy uczeń czuje się u nas bezpiecznie i komfortowo. Szczególnie zwracamy uwagę na najmniejsze przejawy problemu przemocy szkolnej. Program wychowawczy naszej placówki oparty jest na  poszanowaniu godności i wolności światopoglądowej ucznia, przy równoczesnym stawianiu mu wysokich wymagań.

• Dbamy o miłą atmosferę i przyjazne kontakty między nauczycielami, uczniami i ich rodzicami. Budujemy więzi w trakcie codziennej pracy, a także poprzez organizowanie licznych spotkań i imprez okolicznościowych takich jak szkolna wigilia, andrzejki, dyskoteki, wycieczki edukacyjne i integracyjne

• Tworzymy małe, kameralne zespoły. Niewielka liczba uczniów w klasie to jedna z głównych zalet naszej szkoły, bowiem właśnie małe zespoły mogą efektywniej pracować w czasie lekcji, a nauczyciele są w stanie zapewnić indywidualne podejście do edukacji każdego dziecka. Uważnie analizujemy osiągnięcia uczniów i możemy dzięki temu szybko reagować, jeśli pojawiają się tematy sprawiające uczniowi trudności. Zapewniamy wsparcie pedagoga, indywidualną pomoc logopedyczną i terapeutyczną.

• Jesteśmy szkołą, która oferuje od przedszkola dwa języki obce - język niemiecki i język angielski w pełnym wymiarze godzin.

• Udzielamy wsparcia dla szczególnie zdolnych uczniów i przygotowujemy ich do udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

• Angażujemy się w inicjatywy lokalne

• Ponieważ chcemy cały czas się doskonalić, stąd rozwijamy współpracę z niemiecką szkołą w Laubsdorf, która jest naszą partnerską placówką.

• Wybierz szkołę dla swojego dziecka

• nauczyciele
      • Dbamy o miłą atmosferę i przyjazne kontakty między nauczycielami, uczniami i ich rodzicami. Budujemy więzi w trakcie codziennej pracy, a także poprzez organizowanie licznych spotkań i imprez okolicznościowych takich jak szkolna wigilia, andrzejki, dyskoteki, wycieczki edukacyjne i integracyjne

• nauka
      • Kameralny charakter szkoły sprawia, że każdy uczeń czuje się u nas bezpiecznie i komfortowo. Szczególnie zwracamy uwagę na najmniejsze przejawy problemu przemocy szkolnej. Program wychowawczy naszej placówki oparty jest na  poszanowaniu godności i wolności światopoglądowej ucznia, przy równoczesnym stawianiu mu wysokich wymagań.

• bezpieczeństwo

• klasy