• OGŁOSZENIE!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie Żarskiej ogłasza nabór do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Sieniawie Żarskiej na rok szkolny 2021/2022!

DOKUMENTY POTRZEBNE DO REKRUTACJI MOŻNA UZYSKAĆ  W PUKNCIE PRZEDSZKOLNYM LUB W SEKRETARIACIE SZKOŁY ORAZ NA STRONIE:  https://spsieniawazarska.edupage.org/a/dokumenty W ZAKŁADCE DOKUMENTY DO POBRANIA!

NR TEL. 537-898-856 LUB 68 374 26 25

OFERUJEMY:

- OPIEKĘ I EDUKACJĘ DLA DZIECI JUŻ OD 2,5 DO 6 LAT

- GRONO WYKWALIFIKOWANYCH I KREATYWNYCH NAUCZYCIELI

- OPIEKĘ LOGOPEDYCZNĄ I TERAPEUTYCZNĄ

- ZAJĘCIA ZGODNE Z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA I ZAINTERESOWANIA DZIECI

-  PEŁNOWARTOŚCIOWE WYŻYWIENIE PRZYGOTOWYWANE PRZEZ RESTAURACJĘ

- CZAS PRACY PUNKTU OD 6:30 DO 16:00

• Dzień logopedy

• Dnia 6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole warsztaty logopedyczne ze szkolnym Logopedą. Uczniowie klasy III wzięli udział

w "potyczkach językowych", ćwiczyli dykcję, rozwiązywali "szumiące" rebusy, czytali wierszyki "łamiące języki", ćwiczyli prawidłowy tor oddychania, a na końcu zagrali w domino podłogoweKlasa I oraz przedszkolaki podczas zajęć usprawniali swój aparat artykulacyjny, były ćwiczenia oddechowe i fonacyjne, a także zabawy ruchowe przy muzyce,które również mają wpływ na prawidłowy rozwój mowy

• Konkurs recytatorski- etap gminny

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8 Aleksandra Żurawska, otrzymała tytuł laureata w Lubuskim Konkursie Recytatorskim. Dziś odbyło się uroczyste wręczenie nagród z rąk Pana Wójta Leszka Mrożka.

Jutro Ola będzie nas reprezentować na kolejnym etapie - już powiatowym. Trzymamy kciuki

• Konkurs recytatorski - etap gminny

• Gminne Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego za nami! Dziś swoje wyjątkowe zdolności prezentowali:

Henio Chwiędacz z klasy 1

Ola Żurawska z klasy 8

Kacper Dul z klasy 6

Gratulujemy im wyjątkowych występów i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.Z tej okazji uczniowie klasy 8 mieli okazję spróbować swoich sił w "Potyczkach z polszczyzną". W zaciętej rywalizacji - podczas której można było połamać język - dowiedzieli się jak ważna jest dbałość o polszczyznę i poprawne zachowania językowe.Serdecznie dziękujemy za włączenie nas do wspólnej zabawy Towarzystwu Miłośników Języka Polskiego (pracownikom Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego)

• Dzień Kota

• A tu uczniowie 3 klasy ze swoimi pupilamiOd lewej: Mruczek, Dzidziol, Puśka, Marian, Leszek, Krusiu