• Dzień Ziemii

•

Czy wiecie, że dzisiaj jest Dzień Ziemi? To największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Z tej okazji uczniowie ozdobili szkołę swoimi pracami

• Akcja żonkile

• Jeszcze przed świąteczną przerwą uczniowie klasy 7 oraz 8 wzięli udział w zajęciach dotyczących powstania w getcie warszawskim. Każdy również wykonał kwiat-symbol tego wydarzenia. Dziś 79. rocznica - pamiętajmy.

• Bieg szalonego zająca

• Naszą szkołę odwiedził dziś szalony zając! Biegł tak szybko, że pogubił słodkie niespodzianki dla naszych najmłodszych uczniów.

Klasa 1 oraz dzielne przedszkolaki, wyposażone we własnoręcznie przygotowane koszyki, wzięły udział w „Biegu Szalonego Zająca” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Uśmiech i dobry humor na świąteczny czas zapewniony!

• Dzień otwarty w Prusie

• Dziś uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w imprezie z okazji Dnia Języków Obcych zorganizowanej przez Liceum Ogolnokształcące im. B.Prusa w Żarach, gdzie mogli powalczyć o nagrody w quizach, zwiedzić szkołę oraz poznać starszych kolegów i koleżanki Dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę!

• Rekrutacja do szkoły na rok szkolny 2022/2023 rozpoczęta

• Szanowni Rodzice!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie Żarskiej ogłasza rozpoczęcie naboru do klasy I na rok szkolny 2022/2023.

Do klasy 1 publicznej szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023 przyjmowane są dzieci:

- 7-letnie (urodzone w roku 2015) - objęte obowiązkiem szkolnym (na podstawie art.35 ust.2 ustawy - Prawo oświatowe obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat)

- 6-letnie (urodzone w roku 2016) - zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo dziecko posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkolne podstawowej (art.36 ust.2 ustawy - Prawo oświatowe

Od dnia 1.04.2022r. można zapisywać dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Obowiązywać będzie rekrutacja tradycyjna (w formie papierowej). Zapisu można dokonać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 12.00.

Druki do zapisu i wnioski o przyjęcie dziecka dostępne są w sekretariacie szkoły.

• „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• 29 marca 2022 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 18 uczestników ze szkół z terenu powiatu żarskiego.

Klasyfikacja generalna turnieju przedstawia się następująco:

II grupa wiekowa (klasy V – VIII szkół podstawowych):

1. miejsce – Hubert Winnicki (Szkoła Podstawowa w Bieniowie)

2. miejsce – Szymon Peszek (Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej)

3. miejsce – Paweł Jankowski (Szkoła Podstawowa nr 3 w Żarach)

4. miejsce – Mikołaj Podedworny (Szkoła Podstawowa w Niwicy)

5. miejsce – Filip Rybka (Szkoła Podstawowa w Lipinkach Łużyckich)

6. miejsce – Martyna Krupowies (Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej)

Gratulacje dla naszych uczniów

• Park trampolin

• Dziś klasa V wybrała się pociągiem na wycieczkę do parku trampolin "Zajawka" w Zielonej Górze, gdzie aktywnie spędzili czas pełen zabawy

• chlupu - chlup:)

• Lekcja wf na żarskim basenieuczniowie klasy 7 z Panem Maciejem Korochodą wybrali się dzisiaj na basen było superrrr

• Dzień bez plecaka

• Czyżby nasi uczniowie zapomnieli jak się spakować? To prima aprilis? Nie! To nasz DZIEŃ BEZ PLECAKA! Kreatywności, pomysłowości i radości nie było końca! Najtrudniejszym zadaniem było wybrać najlepszą trójkę…

Nasi zwycięzcy:

1. Piotr Gretkierewicz - klasa 7

2. Anna Stefanowicz - klasa 4

3. Kacper Olejniczak - klasa 8

Gratulujemy WSZYSTKIM! Spisaliście się na medal!