• Konkurs Ekologiczno - wędkarski

• "Dnia 23.02.2022 r. (Środa) został przeprowadzony Finał Konkursu Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej dla Szkół Podstawowych. Ze względu na pandemię wirusa Covid-19 po raz kolejny finał przeprowadzony został za pomocą formy elektronicznej (...)

Wyniki w kategorii szkół :

I miejsce – 78 pkt. - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku

II miejsce – 76 pkt. - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Lubsku

III miejsce – 72 pkt. - Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej

Nagrody planujemy wręczyć w marcu, dla miejsc od I -VI osobiście a dla wszystkich laureatów etapu szkolnego nagrody i dyplomy przekażemy do szkół (opiekunów) z prośbą o dalszą dystrybucję.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej edycji konkursu zarówno w etapie szkolnym jak i w finale. Gratulujemy wyników.

Serdeczne podziękowania również dla nauczycieli, rodziców oraz opiekunów dzięki, którym uczniowie mogli wziąć udział w konkursie."

Gratulacje dla naszych chłopaków, którzy zajęli odpowiednio:

VII miejsce - Szymon Peszek kl. VII

XIV miejsce - Kacper Dul kl. VII

Ostatecznie zajęliśmy mocne 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji szkół podstawowych z całego regionu.

• Gminne eliminacje OTWP rozstrzygnięte

• Karty podarunkowe ufundowane przez Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary otrzymali dziś (1marca) uczestnicy tegorocznych eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Najlepszych, wyłonionych w poszczególnych jednostkach gościła na piątkowym turnieju Sieniawa Żarska. Rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-VI, klasy VII- VIII oraz szkoła ponadpodstawowa.

W składzie turniejowego jury znaleźli się przyglądali się Henryk Sienkiewicz- Komendant Gminny Związku OSP RP w Żarach, Bogumił Kowalczewski – przedstawiciel komendanta powiatowego PSP w Żarach, oraz naczelnicy poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy – Krzysztof Golec, Tadeusz Wieczyński, Henryk Gardzijewski oraz Ireneusz Ślecki .

W pierwszym etapie finałowych rozgrywek każdy ze startujących zawodników musiał zmierzyć się z pytaniami testowymi. Test trwał 30 minut. Do finału kwalifikowała się czwórka a w jednym przypadku nawet piątka najlepszych z każdej kategorii wiekowej.

Sam finał to sprawdzian wiedzy oko w oko przed komisją. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na trzy pytania. Suma punktacji z tego ustnego etapu zadecydowała o ostatecznej kolejności w eliminacjach gminnych OTWP.

Była ona następująca:

Grupa I

1. Anna Stefanowicz – OSP Sieniawa Żarska

2. Martyna Krupowies – OSP Sieniawa Żarska

3. Paweł Winecki – OSP Lubanice

4. Hubert Urszulak – OSP Złotnik

Grupa II

1. Szymon Peszek – OSP Sieniawa Żarska

2. Hubert Winnicki – OSP Bieniów

3. Karolina Winecka – OSP Lubanice

4. Marlena Ślecka – OSP Złotnik

Grupa III

1.Hubert Fabiańczyk– OSP Bieniów

2.Katarzyna Sokulska– OSP Bieniów

3.Kamil Nowacki– OSP Sieniawa Żarska

4. Kacper Tyburczy – OSP Marszów

Dwójki, które stanęły na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych, będą reprezentować naszą Gminę w finale powiatowym OTWP 29 marca 2022 r. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w turnieju, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Żary. Gratulujemy i życzmy powodzenia w dalszych eliminacjach.

Źródło: Gmina Żary

• Tłusty czwartek

• Tłusty czwartek to zdecydowanie jeden z ulubionych dni w naszej szkole!

Niezawodny Samorząd Uczniowski porozdawał dziś słodkie przesyłki, które otrzymaliśmy od Pana Sołtysa Krzysztofa Stefanowicza. Bardzo dziękujemy!

• 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Z tej okazji uczniowie klasy 6, 7 i 8 - w ramach lekcji języka polskiego - wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez zielonogórski oddział Towarzystwa Miłośników Języka Języka Polskiego (pracowników Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogorskiego), zatytułowanych „Potyczki z polszczyzną”.

Rozwiązywanie zadań dostarczyło wszystkim wielu emocji Była to również okazja do zdobycia nowej wiedzy i powtórzenia poznanych już treści.

Nasi dzisiejsi mistrzowie:

Klasa 8 - Remigiusz

Klasa 7 - Patrycja

Klasa 6 - Ilyasse

Gratulujemy! Oby tak dalej!