• wycieczka do Aquaparku

• Klasa 7 i 8 jeszcze w zimowej aurze skorzystała z gorących kąpieli w jacuzzi. Zaliczyliśmy wszystkie zjeżdżalnie i atrakcje wodne w Aquaparku w Zielonej Górze. Wyjazd zakończyliśmy standardowo

• „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• Ze strażacką wiedzą i tradycjami są za pan brat W tegorocznej edycji gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, ktorego gospodarzem były Mirostowice Dolne, nasz uczen- Marcel Robaszewski z 3 klasy zakwalifikował się do powiatu.

GRATULACJE

!!!

W zawodach brali udział również: Klaudia Kubabska, Anna Stefanowicz, Martna Krupowies, Szymon Peszek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy

• W zdrowym ciele zdrowy duch

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,

lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Tym bardziej, jeżeli śniadanie zostanie przygotowane przez nas samych. Uczniowie klasy 2 i 3 najpierw założyli odpowiednie stroje - fartuszki, umyli ręce, następnie przygotowywali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.

Na talerzykach śniadaniowych znalazły się kolorowe i zdrowe kanapki. Podczas spożywania wspólnego śniadania, uczniowie zwrocili uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia. Po zdrowym śniadaniu oczywiście aktywność ruchowa na świeżym powietrzu.

• konkurs recytatorski

• Dziś uczniowie naszej szkoły: Kaja i Błażej z klasy 1 oraz Ula z klasy 6, przystąpili do etapu rejonowego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Wybranych przez nich wierszy wysłuchała komisja, która specjalnie z tej okazji odwiedziła naszą szkołę.

I choć nie znamy jeszcze wyników, serdecznie im gratulujemy oraz mocno trzymamy kciuki!

• „Potyczki językowe”

• Dziś nasi uczniowie: Patrycja, Piotr oraz Szymon, mogli zmierzyć się w Międzyszkolnym Konkursie Gminnym „Potyczki językowe”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Olbrachtowie.

Dzielnie walczyli z konkurencjami takimi jak: kalambury, rebusy czy spocone dyktando.

Jesteśmy dumni z ich postawy, a organizatorom bardzo dziękujemy za możliwość wspólnej zabawy.