• Serce na nakrętki

• "Nie widzi, nie mówi i nie chodzi. – Każde słowo, które Kubuś stara się wypowiedzieć, jest dla nas jak największy skarb – mówi jego tata, Robert Wnęk ...". (fragment z artykułu https://zary-zagan.regionalna.pl/ps-33166-nakretki-dla-kuby/)

Również w Sieniawie Żarskiej na placu przyszkolnym stanęło czerwone serce na plastikowe nakrętki. Pomóżmy Kubie i jego rodzicom w uzbieraniu pieniędzy na rehabilitację. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

P.S. Nie zapominamy też o trwającej akcji "Piłki za puszki" i zbieraniu aluminiowych puszek do kosza umieszczonego również na placu przyszkolnym.

• 1 lekcja wędkowania dla chłopaków z 6-tej klasy

• Dziś chłopcy z klasy 6 wraz z rodzicami wzięli udział w zajeciach Szkółki Wędkarskiej przy Kole 8 PZW Żary. Wielu z nich po raz pierwszy trzymało w dłoniach wędkę. Po wstępie teoretycznym i pierwszych próbach zarzucania batem, przystąpili do samodzielnego połowu. Wszyscy zaliczyli udany debiut. Dziekujemy opiekunowi szkółki p. Norbertowi Królikowi za świetne zajęcia.

• Stypendium wójta

• UWAGA! UWAGA!

jest nam  niezmiernie miło poinformować, że została podjęta uchwała o kolejnym rodzaju stypendium dla uczniów.

Tym razem o stypendium ubiegać się mogą:

- zameldowani mieszkańcy naszej gminy do ukończenia 18 lat,

- uczniowie naszych szkół, którzy odnieśli sukcesy pozaszkolne.

Dokładne warunki, jakie trzeba spełnić, żeby otrzymać tą nagrodę opisane są w uchwale, która załączona jest poniżej.

W tym roku wnioski za sukcesy wypracowane w roku szkolnym 2019/2020 składać można do 30.09.

Serdecznie zapraszamy do ujawnienia się ze swoimi sukcesami!

uchwała - link

• Gminna inauguracja roku szkolnego 2020/2021

• Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2020/2021 za nami. Tym samym ogłaszamy nowy rok szkolny! Dyrekcji, Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom życzymy zapału, siły, wytrwałości i dużo zdrowia!